Rekrutacja na studia doktoranckie na Wydziale Nauk Politycznych i Społecznych w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji

Do 31 stycznia można składać aplikacje na studia doktoranckie na Wydziale Nauk Politycznych i Społecznych w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji (European University Institute – EUI).

EUI jest czołowym instytutem badawczym w Europie założonym przez państwa członkowskie Unii Europejskiej w 1976. W 2004 roku Wydział Nauk Politycznych i Społecznych został uznany za najlepszy taki wydział w Europie i piąty na świecie wg. Rankingu Hixa.

Od końca lat 90. polscy studenci mają możliwość studiowania na EUI. Wszystkim przyjętym (średnio dwie osoby co roku) rząd polski zapewnia stypendium przez pierwsze trzy lata studiów w wysokości 1250 Euro miesięcznie. Stypendium na czwartym roku zapewnia EUI (1200 Euro).

Data opublikowania: 11.01.2012
Osoba publikująca: Michał Olaś