Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Sportowy sukces studentki naszego Wydziału

W dniach 23-29 października 2014 r. odbyły się VI Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego organizowane przez Międzynarodową Federację Wushu oraz Chińską Federację Wushu.

Zawody zostały rozegrane w miejscowości Chizhou w prowincji Anhui (Chiny). Towarzyszyła im niezwykła sceneria, gdyż miały one miejsce u stóp 99 metrowego posągu Ksitigarbha Bodhisattvy oraz w pobliżu pasma górskiego Jiu Hua Shan, na obszarze którego znajduje się aż 99 szczytów górskich. W tym wyjątkowym miejscu zbudowano dziesiątki świątyń buddyjskich i taoistycznych.

Po raz pierwszy konkurencje rozegrano na świeżym powietrzu przy ponad 30-stopniowych upałach na 6 specjalnych dywanach sportowych. O medale rywalizowało ponad 2500 zawodników z 70 państw i regionów z całego świata.

Studentka naszego Wydziału i członkini kadry Polskiego Związku Wushu, Pani Ewa Ciembroniewicz startowała w dwóch konkurencjach: formy ręczne południowe (nanquan) oraz formy z bronią południową (nanquan other apparatus). W swoich kategoriach rywalizowała z najlepszymi zawodniczkami wushu.

Ostatecznie w zaciętej rywalizacji zdobyła srebrny medal w układzie ręcznym oraz brązowy w formie z mieczem. Tym samym powtórzyła własny wynik w konkurencjach indywidualnych z Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego zorganizowanych w 2008 i 2012 r.

Polska Reprezentacja Wushu Tradycyjnego Polskiego Związku Wushu liczyła 14 osób (5 zawodników i 9 zawodniczek). Zawody zakończyły się wielkim sukcesem dla naszej reprezentacji – Polacy zdobyli w sumie 20 medali (1 złotych, 5 srebrnych i 14 brązowych). Wynik Ewy Ciembroniewicz (1 srebrny i 1 brązowy medal) jest najwyższym osiągniętym wśród kobiecej części polskiej drużyny.

Pani Ewa Ciembroniewicz jest obecnie studentką II roku na kierunku Studia Azjatyckie (studia I stopnia) w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ oraz uczestniczką I roku studiów II stopnia w zakresie Wiedzy o Holokauście i totalitaryzmach w Centrum Badań Holokaustu UJ.

Data opublikowania: 10.11.2014
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz