Zakończenie kursu 3 uniwersyteckiej klasy kompetencji międzykulturowych

13 marca odbyło się w Collegium Maius oficjalne zakończenie kursu dla 3 uniwersyteckiej klasy kompetencji międzykulturowej.

Uniwersytecka klasa kompetencji międzykulturowej powstała dzięki współpracy Instytutu Europeistyki UJ oraz VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Z ramienia IE UJ projekt koordynuje dr Kinga Anna Gajda.

Uczniowie w latach 2012-2015 uczestniczyli w zajęciach uniwersyteckich: wykładach, seminariach oraz ćwiczeniach. Program zajęć obejmował wiedzę w zakresu kultury europejskiej, komunikacji międzykulturowej, tożsamości europejskiej oraz tolerancji i dyskryminacji. Pozwalał on także uczestnikom na zdobycie umiejętności pracy w grupie, konfrontowania swojej wiedzy z rzeczywistością, sprawnej analizy i interpretacji zjawisk społecznych.

Podczas oficjalnego zakończenie uczniowie mieli okazję zwiedzić muzeum uniwersytetu oraz spotkać się z dr Michałem Rzepeckim – przedstawicielem Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Uczniowie otrzymali certyfikaty zakończenie trzyletniej nauki oraz pamiątkowe gadżety wydziałowe.

Data opublikowania: 14.03.2015
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz