Praca magisterska doktoranta Wydziału nagrodzona

Mgr Piotr Sawczyński został wyróżniony drugą nagrodą w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu historii idei społecznych, politycznych i prawnych organizowanym przez Archiwum Warszawskiej Szkoły Historii Idei.

Praca „Polityczność podmiotu (?). Spór o podmiotowość we współczesnej filozofii politycznej w świetle krytyki antytetycznej" została napisana na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ pod kierunkiem prof. dr. hab. Bogdana Szlachty.

Mgr Piotr Sawczyński – doktorant I roku w Katedrze Filozofii Polityki UJ, przygotowuje pod opieką prof. dr hab. Bogdana Szlachty rozprawę doktorską poświęconą problemowi podmiotowości politycznej w kontekście zwrotu postsekularnego.

Absolwent filologii angielskiej i politologii UJ, gdzie studiuje również filozofię na studiach II stopnia. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, publikował m.in. w „Praktyce Teoretycznej", „Politei" i „Pressjach", autor tłumaczeń tekstów naukowych. Interesuje się głównie filozofią polityczną, problematyką nowoczesności oraz teoriami podmiotowości.

Zachęcamy do zapoznania się także z informacjami o innych młodych badaczach związanych z naszym Wydziałem, którzy odnoszą sukcesy: dr Ewa Trojnar (Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ), dr Katarzyna Romańczyk (Instytut Europeistyki UJ), dr Piotr Bajor (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ), dr Wojciech Burek (Instytut Europeistyki UJ), dr Marcin Gabryś (Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ), dr Marcin Grabowski (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ).

Data opublikowania: 26.03.2015
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz