Nabór wniosków o przyznanie dotacji dla młodych pracowników naukowych (do 35. roku życia)

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że do 24 kwietnia 2015 roku można składać w dziekanacie WSMiP (Collegium Novum, ul. Gołębia 24, pok. 43) wnioski o przyznanie dotacji dla młodych pracowników naukowych (do 35. roku życia).

Wnioski można składać w sześciu kategoriach:

1. wsparcie przygotowania wniosku do 7. Programu Ramowego, który mieliby realizować młodzi pracownicy oraz doktoranci WSMiP UJ (koszty budowy konsorcjum, tłumaczeń, weryfikacji językowej), a także pracownicy powyżej 35 roku życia, ale dotacja dotyczyć będzie tylko tej części projektu, którą wykonują młodzi pracownicy do 35. roku życia lub studenci; maksymalna kwota dotacji wynosi 5 tys. zł na wniosek (na tę kategorię przewidziano 5% dostępnych środków);
  2. wsparcie wydania monografii pracownika (koszty wydawnicze, przy składaniu wniosku należy przedstawić kalkulację wydawniczą); maksymalna kwota dotacji wynosi 14 tys. zł na wniosek (na tę kategorię przewidziano 55% dostępnych środków);
  3. wsparcie wydania publikacji zbiorowej przygotowanej przez pracowników lub wraz z doktorantami (koszty wydawnicze, przy składaniu wniosku należy przedstawić kalkulację wydawniczą); możliwe jest wsparcie wydania publikacji zbiorowej, przygotowanej przez zespół, w skład którego wchodzą także pracownicy powyżej 35. roku życia oraz studenci, ale dotacja będzie dotyczyć tylko tej części projektu, którą wykonują młodzi pracownicy do 35. roku życia; maksymalna kwota dotacji wynosi 12 tys. zł na wniosek (na tę kategorię przewidziano 10% dostępnych środków);
  4. wsparcie przygotowania przez pracownika artykułu naukowego w języku angielskim (koszty weryfikacji językowej, w przypadku czasopism z tzw. listy filadelfijskiej lub ERIH także koszty przedłożenia artykułu do publikacji); maksymalna kwota dotacji wynosi 5 tys. zł na wniosek, przy czym w przypadku tylko weryfikacji językowej maksymalna kwota dotacji to 1,5 tys. zł na jeden wniosek (na tę kategorię przewidziano 10% dostępnych środków);
  5. wsparcie udziału pracownika w konferencji zagranicznej z referatem (opłata konferencyjna, koszty dojazdu i diet); maksymalna kwota dotacji wynosi 5 tys. zł na wniosek (na tę kategorię przewidziano 10% dostępnych środków);
  6. wsparcie wyjazdu badawczo-szkoleniowego (koszty udziału, dojazdu, diet); maksymalna kwota dotacji wynosi 5 tys. zł na wniosek, przy czym w przypadku konferencji krajowej maksymalna kwota dotacji to 2 tys. zł na jeden wniosek (na tę kategorię przewidziano 10% dostępnych środków).

Wnioski należy składać zgodnie z regulaminem podziału dotacji na odpowiednim formularzu, wraz z ankietą działalności naukowej w latach zatrudnienia na UJ, w podziale na liczbę tych lat. Proszę zwrócić uwagę na to, iż formularz różni się od ankiety składanej do oceny okresowej, różni się też od formularza ubiegłorocznego.

Zasady podziału oraz formularze zamieszczone są na stronie Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych: http://www.wsmip.uj.edu.pl/dotacje-statutowe-dla-mlodych-badaczy.

Wniosek powinien być podpisany przez aplikującego i zaopiniowany przez dyrektora instytutu bądź kierownika samodzielnej katedry.

Wnioski niekompletne bądź nie spełniające kryteriów formalnych nie będą rozpatrywane.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po przekazaniu środków przez MNiSW.

Rozliczenie dotacji powinno nastąpić do końca 2015 roku. W przypadku projektu, który będzie realizowany również w roku 2016, proszę o zaznaczenie tego w formularzu wniosku, co oznacza automatyczne złożenie prośby do Prodziekana ds. finansowych o wyrażenie zgody na przedłużenie realizacji projektu. Zgoda taka pozwala na realizację projektu najpóźniej do 30 czerwca 2016 roku. W sytuacji, kiedy projekt kończy się później niż w lutym 2016 roku, wymagane jest złożenie do końca stycznia 2016 roku sprawozdania rocznego, uwzględniającego stan zaawansowania prac na dzień 31 grudnia 2015 roku.

W ramach końcowego rozliczenia projektu beneficjent jest zobowiązany jest do złożenia krótkiego sprawozdania ze zrealizowanego projektu (nie później niż 30 dni od jego zakończenia), które będzie zatwierdzone przez Prodziekana ds. finansowych oraz, odpowiednio do kategorii wsparcia:

1. przedstawienia wniosku złożonego do 7. Programu Ramowego;
  2. złożenia egzemplarza monografii;
  3. złożenia egzemplarza publikacji zbiorowej;
  4. przedstawienia potwierdzenia złożenia artykułu do czasopisma z listy filadelfijskiej lub ERIH;
  5. potwierdzenia przez organizatora konferencji zagranicznej wystąpienia pracownika oraz rozliczenia wniosku wyjazdowego;
  6. rozliczenia wniosku wyjazdowego.

dr hab. Andrzej Porębski

prodziekan ds. finansowych WSMiP