Dr Marcin Gabryś uzyskał stypendium badawcze na kanadyjskiej uczelni

Dr Marcin Gabryś odbiera w imieniu Polskiego Towarzystwa Studiów Kanadyjskich Governor General's Medal od Gubernatora Generalnego Kanady, Jego Ekscelencji, Prof. Davida Johnstona (25 października 2014 r).

Dr Marcin Gabryś uzyskał stypendium badawcze na York University w zakresie studiów kanadyjskich.

Dr Marcin Gabryś będzie prowadził badania jako Visiting Professorship in Canadian Studies w Robarts Centre, które jest jednostką badawczą kanadyjskiego York University. Badania będą dotyczyły zarządzania inuickimi jednostkami samorządowymi w kanadyjskiej Arktyce (Nunavut, Nunavik, Inuvialuit i Nunatsiavut).

Dr Marcin Gabryś jest pracownikiem Zakładu Kanady Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ. Specjalizuje się on w polityce wewnętrznej i zagranicznej Kanady oraz zagadnieniach związanych z Arktyką.

Zachęcamy do zapoznania się także z informacjami o innych młodych pracownikach i współpracownikach naszego Wydziału, którzy odnoszą sukcesy: dr Ewa Trojnar (Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ), dr Katarzyna Romańczyk (Instytut Europeistyki UJ), dr Piotr Bajor (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ), dr Wojciech Burek (Instytut Europeistyki UJ), dr Marcin Grabowski (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ).