Wyróżnienie Ministra Spraw Zagranicznych RP dla absolwenta INPiSM UJ

Z przyjemnością informujemy, że 13 lipca 2015 r. Pan Magister Robert Siudak otrzymał wyróżnienie w konkursie Ministra Spraw Zagranicznych RP na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych. Znalazł się on w gronie siedmiu laureatów wyłonionych spośród 47 osób, które zgłosiły prace magisterskie do konkursu.

Pan Robert Siudak jest obecnie doktorantem w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, gdzie przygotowuje pod opieką dr. hab. Artura Gruszczaka prof. UJ rozprawę doktorską poświęconą teorii sekurytyzacji.

W 2014 r. na kierunku „stosunki międzynarodowe" obronił pracę pt. „Sekurytyzacja technologii nuklearnych na przykładzie irańskiego programu atomowego", napisaną pod kierunkiem dr. hab. Artura Gruszczaka, prof. UJ.

Jako laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych studentów, a także dzięki stypendiom międzynarodowym studiował w murach Tel-Aviv University w Izraelu oraz Trinity College Dublin w Irlandii. Swoje zainteresowania naukowe ogniskuje wokół krytycznych studiów nad bezpieczeństwem oraz dynamiki przemian politycznych na Bliskim Wschodzie.

***

Również w poprzednich latach absolwenci studiów magisterskich na naszym Wydziale byli nagradzani we wspomnianym konkursie Ministra Spraw Zagranicznych RP. W 2014 r. wyróżnienie otrzymała praca Pana Magistra Andrzeja Pawłowskiego napisana na kierunku „stosunki międzynarodowe" pod opieką dr. hab. Artura Gruszczaka, prof. UJ. Natomiast w 2011 r. trzecią nagrodę otrzymała praca napisana przez Pana Magistra Huberta Dudkiewicza pod kierunkiem dr. hab. Roberta Kłosowicza, prof. UJ. W tym samym roku wyróżnienie otrzymała Pani Magister Marta Strzecha za pracę napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Janusza Józefa Węca.

Zaś w 2015 r. Pan Mgr Piotr Sawczyński został wyróżniony drugą nagrodą w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu historii idei społecznych, politycznych i prawnych organizowanym przez Archiwum Warszawskiej Szkoły Historii Idei.

Data opublikowania: 05.09.2015
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz