Dr Adam Kirpsza zwycięzcą I edycji konkursu PTSE na najlepszą pracę doktorską z zakresu studiów europejskich

Z przyjemnością informujemy, że praca dr. Adama Kirpszy pt. "Proces podejmowania decyzji w Unii Europejskiej z perspektywy konstruktywistycznego programu badawczego" zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich na najlepszą pracę doktorską z zakresu studiów europejskich.

Zwycięska praca została napisana pod opieką naukową prof. dr. hab. Janusza Węca. Recenzenci podkreślali m.in. bardzo wysoki poziom merytoryczny pracy, starannie przemyślane założenia badawcze, wykorzystanie bardzo obszernego materiału empirycznego i analityczno-problemowy charakter narracji.

Wręczenie nagrody odbędzie się w trakcie ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. "Europa - mit, marzenie, rzeczywistość, czy projekt wspólnoty" odbywającej się w dniach 18 – 19 września.

Dr Adam Kirpsza – asystent w Katedrze Studiów nad Procesami Integracyjnymi Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Stopień doktora z nauk społecznych w zakresie nauk o polityce uzyskał z wyróżnieniem w czerwcu 2014 r. na podstawie wspomnianej rozprawy. Ponadto jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Autor około 30 artykułów naukowych, w tym redaktor dwóch prac zbiorowych. Jego zainteresowania ogniskują się wokół integracji europejskiej, procesu decyzyjnego, negocjacji, statystyki, prawa UE, metodologii badań empirycznych, teorii stosunków międzynarodowych oraz statusu mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce.

Kierownik obecnie realizowanego grantu "Preludium" Narodowego Centrum Nauki pt. "Analiza empiryczna procesu podejmowania decyzji w Unii Europejskiej w ramach zwykłej i specjalnej procedury ustawodawczej". Odbył staże naukowe w Uniwersytecie w Bambergu (Niemcy) oraz Uniwersytecie w Lublanie (Słowenia). Stypendysta programu Ferszt-Buynoski oraz Małopolskiej Fundacji Stypendialnej "Sapere auso". Członek Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich.

***

Zachęcamy do zapoznania się także z informacjami o innych młodych badaczach związanych z naszym Wydziałem, którzy odnoszą sukcesy: dr Ewa Trojnar (Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ), dr Katarzyna Romańczyk (Instytut Europeistyki UJ), dr Piotr Bajor (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ), dr Wojciech Burek (Instytut Europeistyki UJ), dr Marcin Gabryś (Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ), dr Marcin Grabowski (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ).

Data opublikowania: 05.09.2015
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz