Nowości wydawnicze

Nowa publikacja autorstwa Studentek i Studentów naszego Wydziału

Miło nam poinformować, że nakładem wydawnictwa Księgarnia Akademicka ukazała się anglojęzyczna monografia pt. „The European Union in light of the COVID-19 Pandemic - A Failure of European Integration or a Chance for Closer Cooperation among Member States?” autorstwa Studentek i Studentów naszego Wydziału - Anny Moskal, Aleksandry Sobarni, Szymona Pazery i Zuzanny Kopani. Monografia powstała w wyniku realizacji minigrantu studenckiego przyznanego w Priorytetowym Obszarze Badawczym Society of the Future.

Nowy raport badawczy autorstwa studentek i studentów naszego Wydziału

Z przyjemnością informujemy, że ukazał się właśnie raport badawczy pt. „Analiza modelu Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności. Raport z badań” przygotowany przez zespół badawczy działający w ramach INPiSM UJ. Zespół składał się ze studentek i studentów naszego Wydziału (Marcina Bąka, Andrzeja Ciepłego, Karola Kordasa, Krystiana Petza oraz Anastasii Pugach). Nad całością prac czuwał dr Maksymilian Galon.

Artykuł pracownika naszego Wydziału w „Politics and Governance”

Uprzejmie informujemy, że w czasopiśmie „Politics and Governance” ukazał się artykuł prof. Artura Gruszczaka, kierownika Katedry Bezpieczeństwa Narodowego (INPiSM UJ) pt. “Refugees” as a Misnomer: The Parochial Politics and Official Discourse of the Visegrad Four.

Nowy numer czasopisma "Politeja"

Polecamy Państwu 72 numer „Politei. Pisma Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ”. Jest to numer tematyczny „Between the Wars: Philosohical-political Debates” pod redakcją dr. Arkadiusza Górnisiewicza (INPiSM UJ).

Kampania parlamentarna 2019 roku - nowa publikacja pod redakcją pracowników naszego Wydziału

Z przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego ukazała się praca zbiorowa pt. Kampania parlamentarna 2019 roku przygotowana pod redakcją dra hab. Piotra Borowca, prof. UJ oraz dra hab. Adriana Tyszkiewicza. Wśród Autorów publikacji są również pracownicy naszego Wydziału, m.in.: dr Małgorzata Kułakowska, dr Arkadiusz Nyzio, dr Mateusz Kolaszyński, dr Piotr Obacz.