Ana İçeriğe Geç

Gündem İçeriği Gündem İçeriği

Dr Tomasz Pugacewicz otrzymał grant w ramach 13. edycji konkursów NCN

Informujemy, że w ramach 13. edycji konkursu Narodowego Centrum Nauki w Krakowie, przeznaczonego dla osób rozpoczynających karierę naukową i posiadających już stopień naukowy doktora (konkurs SONATA), grantem został nagrodzony dr Tomasz Pugacewicz – pracownik naszego Wydziału. Wyróżniony projekt nosi tytuł "Między centrum a peryferiami. Koncepcje teoretyczne Ludwika Ehrlicha na tle anglosaskiej nauki o stosunkach międzynarodowych w pierwszej połowie XX wieku".

Dr Tomasz Pugacewicz – adiunkt w Katedrze Historii Dyplomacji i Polityki Międzynarodowej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Stopień doktora z nauk społecznych w zakresie nauk o polityce uzyskał z wyróżnieniem w styczniu 2015 r. na podstawie rozprawy pt. Mechanizmy kształtowania polityki zagranicznej USA wobec państw regionu Morza Kaspijskiego po 1991 roku napisanej pod opieką prof. Andrzeja Mani. W ramach staży zagranicznych przebywał m.in. jako wizytujący pracownik naukowy na Wydziale Zaawansowanych Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Waszyngtonie, Centrum Studiów Amerykanistycznych Uniwersytetu w Heidelbergu oraz Wydziale Nauk Politycznych Stanowego Uniwersytetu Nowego Jorku.

Autor kilkunastu tekstów naukowych, w tym monografii pt. Teorie polityki zagranicznej. Perspektywy amerykańskiej analizy polityki zagranicznej (Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2017). W latach 2011-2014 zrealizował grant badawczy Narodowego Centrum Nauki związany z tematyką rozprawy doktorskiej. Uczestnik kilkunastu warsztatów, szkoleń lub szkół letnich, w tym zorganizowanych m.in. przez Stowarzyszenie Studiów Międzynarodowych (ISA), Europejskiego Konsorcjum Badań nad Polityką (ECPR) i Fundację na rzecz Nauki Polskiej. W 2015 r. jako specjalista ds. bezpieczeństwa uczestniczył w Prezydenckim Programie Eksperckim "Laboratorium idei" skierowanym do młodych naukowców zainteresowanych doradzaniem w obszarach szczególnie ważnych z perspektywy urzędu Prezydenta RP.