czerwiec 2021

20210601

XII Festiwal Dyplomatyczny „Dekada Przemian – 10-lecie Arabskiej Wiosny”

Data: 01.06.2021 - 02.06.2021
Miejsce: Online – Transmisja na wydarzeniu na Facebook’u
Organizator: Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego (KSSM UJ)
Kontakt: Dawid Tomczyk, e-mail: xii.festiwal.dyplomatyczny@kssm.pl

Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego (KSSM UJ) zaprasza na XII edycję naszej flagowej konferencji naukowej pt. „Festiwal Dyplomatyczny”!

Konferencja ma na celu opisanie przemian jakie nastąpiły wskutek Arabskiej Wiosny na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej na przestrzeni 10 lat od jej zakończenia. Poruszane będą głównie zagadnienia z dziedziny stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa, myśli politycznej, społecznej, ale także kultury, religii, energetyki czy nawet ekologii co nadaje konferencji charakter interdyscyplinarny.

Konferencja odbywać się będzie w dwóch językach, z podziałem paneli na polskojęzyczne i anglojęzyczne. Pragniemy uzyskać status międzynarodowy konferencji poprzez udział wielu zagranicznych ekspertów.

Wystąpią m.in. tacy polscy eksperci jak: prof. Krzysztof Kościelniak, prof. Radosław Fiedler, prof. Jerzy Zdanowski, dr hab. Wiesław Lizak, dr hab. Marta Woźniak-Bobińska czy dr hab. Katarzyna Czornik oraz eksperci zagraniczni jak dr Asaad Taffal czy dr Bakare Najmideen.

Całe wydarzenie transmitowane będzie bezpośrednio na wydarzenie na Facebook’u poprzez fanpage KSSM UJ.

Strona konferencji na Facebook’u

Strona fanpage’a KSSM UJ na Facebook’u