Aktualności

Prof. dr hab. Bogdan Szlachta, Dziekan WSMiP UJ został przyjęty w poczet członków Academia Europaea

W sierpniu 2014 r. Profesor dr hab. Bogdan Szlachta, Dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ został przyjęty w poczet członków Academia Europaea. Academia Europaea, założona w 1988 roku jako Europejska Akademia Nauk, Humanistyki i Literatury jest europejską pozarządową organizacją naukową założoną w 1988 roku. Jej członkami są akademicy i badacze, którzy swym działaniem promują edukację i badania w poszczególnych dziedzinach nauki

Wizyta Ministra Edukacji i Nauki Ukrainy

29 sierpnia 2014 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie gościła delegacja ukraińskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki, w skład której weszli: Serhiy Kvit – minister Edukacji i Nauki Ukrainy, Liliya Hrynevyvh – przewodnicząca Komisji Edukacji i Nauki Rady Najwyższej Ukrainy, Maksim Striha – doradca ministra, Andrey Meleshevich – Dziekan Wydziału Nauk Prawnych Akademii Kijowsko-Mohylańskiej oraz Taras Finikov – prezydent Fundacji „International Foundation for Education Policy and Research"

Książka pt. Helena Willman-Grabowska: orientalistka - uczona - popularyzatorka

15 sierpnia 2014 r. nakładem wydawnictwa Księgarnia Akademicka ukazała się publikacja okolicznościowa poświęcona wybitnej polskiej uczonej, Helenie Willman-Grabowskiej, pierwszej w historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie kobiecie-profesorowi zwyczajnemu

Nowa specjalizacja w ramach Central and Eastern European Studies!

W roku akademickim 2014/2015 w Centre for European Studies na Uniwersytecie Jagiellońskim, we współpracy z ARENA Centre for European Studies, University of Oslo, zostanie otwarta nowa anglojęzyczna specjalizacja na poziomie magisterskim: „Central and Eastern European Studies: Research Track"

Rozmowa z prof. dr. hab. Bogdanem Szlachtą

Co sprawia, że młodzi ludzie wybierają studia na tym wydziale? Czy wpływa na to duża ilość kierunków, czy może możliwość studiowania w języku angielskim? Czy może działalność kół naukowych, współpraca międzynarodowa?