Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nowa siedziba Wydziału

TERMOMODERNIZACJA I REMONT BUDYNKU PRZY UL. REYMONTA 4 W KRAKOWIE - PRZYSZŁA SIEDZIBA WYDZIAŁU STUDIÓW MIĘDZYNARODOWYCH I POLITYCZNYCH UJ

Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych od początku swego istnienia zmaga się z problemami lokalowymi – instytuty a nawet poszczególne katedry rozproszone są po całym niemal Krakowie. Od lat podejmowane są starania o wspólną przestrzeń dla Wydziału – budynek zapewniający odpowiednie warunki do pracy naukowej oraz komfortowe studiowanie. Okazję ku temu stworzyło przeniesienie się Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej na nowy kampus UJ. Pozostały po nim budynek przy ul. Reymonta 4 w Krakowie decyzją władz rektorskich przeznaczony został właśnie dla Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

Powierzchnia użytkowa modernizowanego budynku wynosi 16 700 m2. Obiekt wymagał jednak gruntownego remontu. Prace modernizacyjne i remontowe rozpoczęły się w 2017 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma HOCHTIEF. Działania finansowane są ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych.

Planowany termin oddania budynku do użytku przypada na lipiec/sierpień 2020 roku.

szkic nowej siedziby Wydziału SMiP

Szkic budynku przy ul. Reymonta 4, nowej siedziby Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ

Zobacz galerię zdjęć(1)
Zobacz galerię zdjęć(2)
Zobacz galerię zdjęć(3)
Zobacz galerię zdjęć(4)
Zobacz galerię zdjęć(5)
Zobacz galerię zdjęć(6)
Zobacz galerię zdjęć(7)