网页内容展示 网页内容展示

"Prawo konstytucyjne, doktryny ustrojowe, partie polityczne. Śladami idei Marka Sobolewskiego" – nowa publikacja pod redakcją pracowników naszego Wydziału

Uprzejmie informujemy, że ukazała się nowa publikacja pod redakcją pracowników naszego Wydziału:

J.M. Majchrowski, A. Zięba (red.)

Prawo konstytucyjne, doktryny ustrojowe, partie polityczne.

Śladami idei Marka Sobolewskiego

Tytuł publikacji

Nazwa wydawnictwa: Wydawnictwo UJ

Miejsce i data wydania: Kraków 2015

Ilość stron: 156

Ilość arkuszy wydawniczych: 8,5

Numer ISBN: 978-83-233-3976-2

Ilość punktów: 10 punktów za redakcję pracy zbiorowej

Słowa kluczowe

• w języku polskim: prawo konstytucyjne, konstytucja, doktryny ustrojowe, partie polityczne, parlamentaryzm, systemy partyjne, zasady ustrojowe Zjednoczonego Królestwa, filibustering w USA,

• w języku angielskim: constitutional law, constitution, political doctrines, political parties, parliamentarianism, party systems, constitutional principles of the United Kingdom, filibustering in the USA

Z recenzji prof.zw. dr. hab. Krzysztofa Pałeckiego

"Właściwe odczytanie idei Marka Sobolewskiego, tym bardziej nawiązanie do nich czy też polemika z nimi, wymaga szczególnej wiedzy pozaksiążkowej, zaczerpniętej z osobistego kontaktu z samym Mistrzem. Mistrzem w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. Autorzy książki Prawo konstytucyjne, doktryny ustrojowe, partie polityczne mieli szczęście wystarczająco długo przebywać pod jego wpływem, brać udział w dyskusjach, prywatnych rozmowach, przedstawiać mu swoje prace, korzystać z jego opinii, krótko mówiąc: czerpać wszystkimi sposobami z jego warsztatu naukowego i doświadczenia, aby bez zastrzeżeń określać się mianem jego uczniów oraz kontynuatorów jego myśli. Niniejsze opracowanie ma właśnie taki charakter: jest wielotematyczną kontynuacją koncepcji Marka Sobolewskiego, ale też wprowadza do jego problematyki wątki nowe, jednak z odwzorowaniem charakterystycznej dla Profesora narracji, sposobu wyjaśniania, wykorzystywania źródeł i argumentowania".

发布日期: 16.01.2016
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz