Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uroczystość otwarcia nowej siedziby Wydziału

We wtorek 7 września otwarto nową siedzibę Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Reymonta 4. Na uroczystości obecne były Władze Rektorskie Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dziekani jednostek uniwersyteckich, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, osoby zasłużone dla powstania nowej siedziby, a także członkowie społeczności naszego Wydziału.

Możliwość przenosin do jednego budynku przez niemal wszystkie wydziałowe jednostki stanowi z jednej strony znaczące ułatwienie w codziennej pracy dydaktycznej i badawczej dla kilkuset pracowników i kilku tysięcy studentów WSMiP, ale przede wszystkim jest ogromną szansę na integrację środowiska akademickiego.

- To nasze dotychczasowe rozproszenie wpisuje się w to, czym nas wydział jest. Często mówimy o sobie w kontekście różnorodności. Mamy bardzo interdyscyplinarne kierunki studiów. Nasi badacze realizują się wielu dyscyplinach nauki. Jesteśmy przekonani, że w tej różnorodności tkwi nasza siła. Niekoniecznie tą siłą był fakt, że nie mogliśmy w tym samym czasie funkcjonować w jednej przestrzeni zarówno w kontekście życia studentów, doktorantów, jak i pracowników naukowych czy administracji - mówił dziekan WSMiP UJ prof. Paweł Laidler.

Przeprowadzka Wydziału do nowej siedziby miała miejsce w grudniu 2020 r. Dzięki temu uzyskaliśmy nowoczesną przestrzeń dydaktyczną, na którą składają się 4 duże aule, ponad 60 sal wykładowych i seminaryjnych, strefa studencka oraz pokoje dla pracowników. W zmodernizowanych budynku mieści się też scalona z 11 jednostek wydziałowa biblioteka.

Więcej na temat nowej siedziby

- Ważne jest to, że ta inwestycja została zakończona w trudnym okresie, kiedy mieliśmy świadomość, że jest w historii uniwersytetu pewna luka nie do wybaczenia. Spośród 16 wydziałów był jeden, który nie miał swojego miejsca. Studenci i pracownicy zawsze łączą swoje wspomnienia z miejscem, które traktują jako rodzaj matecznika. Dzisiejsza uroczystość oficjalnego otwarcia nowej siedziby Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych na pewno zapisze się w historii naszej uczelni - powiedział rektor UJ prof. Jacek Popiel.

Źródło: https://www.uj.edu.pl/wiadomosci/-/journal_content/56_INSTANCE_d82lKZvhit4m/10172/148631346

 

 

Zobacz galerię zdjęć