Nowości wydawnicze

Wyzwania polityki rozwoju regionalnego w Chinach. Formułowanie – implementacja – adaptacja - nowa publikacja autorstwa pracownika naszego Wydziału

27.01.2022
Z przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Naukowego Scholar ukazała się publikacja pt. „Wyzwania polityki rozwoju regionalnego w Chinach. Formułowanie – implementacja – adaptacja” autorstwa Marka Świstaka.

Nowa publikacja autorstwa Studentek i Studentów naszego Wydziału

07.12.2021
Miło nam poinformować, że nakładem wydawnictwa Księgarnia Akademicka ukazała się anglojęzyczna monografia pt. „The European Union in light of the COVID-19 Pandemic - A Failure of European Integration or a Chance for Closer Cooperation among Member States?” autorstwa Studentek i Studentów naszego Wydziału - Anny Moskal, Aleksandry Sobarni, Szymona Pazery i Zuzanny Kopani. Monografia powstała w wyniku realizacji minigrantu studenckiego przyznanego w Priorytetowym Obszarze Badawczym Society of the Future.

Nowy raport badawczy autorstwa studentek i studentów naszego Wydziału

18.11.2021
Z przyjemnością informujemy, że ukazał się właśnie raport badawczy pt. „Analiza modelu Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności. Raport z badań” przygotowany przez zespół badawczy działający w ramach INPiSM UJ. Zespół składał się ze studentek i studentów naszego Wydziału (Marcina Bąka, Andrzeja Ciepłego, Karola Kordasa, Krystiana Petza oraz Anastasii Pugach). Nad całością prac czuwał dr Maksymilian Galon.

Artykuł pracownika naszego Wydziału w „Politics and Governance”

15.11.2021
Uprzejmie informujemy, że w czasopiśmie „Politics and Governance” ukazał się artykuł prof. Artura Gruszczaka, kierownika Katedry Bezpieczeństwa Narodowego (INPiSM UJ) pt. “Refugees” as a Misnomer: The Parochial Politics and Official Discourse of the Visegrad Four.

Nowy numer czasopisma "Politeja"

15.11.2021
Polecamy Państwu 72 numer „Politei. Pisma Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ”. Jest to numer tematyczny „Between the Wars: Philosohical-political Debates” pod redakcją dr. Arkadiusza Górnisiewicza (INPiSM UJ).